E-Ticaret Sitesi Olan İşletmeler Pandemide Kazancını Katladı!

Aralık 2019 da küresel mücadele noktası haline gelen covit-19 pandemisi küresel etkileşimin delili olmuştur. Tüm dünya ülkelerini ekonomik, sosyolojik ve siyasi alanlarda olumsuz etkilemiş ve ekonomik kayıplara neden olmuştur.

Bunun aksine pozitif etkilenen ve büyüyen işletmeler olduğu da aşikardır.  Pozitif ivme kaydeden firmaların elindeki en önemli araç dijital platformda edinmiş oldukları nitelikli web sitesi/e-ticaret sitesi ile edindiği yer ve tecrübe olmuştur.

Web sitesinin ve e-ticaretin önemini erken kavrayan firmalar edinmiş oldukları altyapı ile hız kesmeden e-ticaretine devam ettiği gibi pandemi öncesi satışlarını 10 katına çıkardığı görülmüştür.

İçinde bulunduğumuz asırda en etkili  ticaret aracının nitelikli  Web sitesi/e-ticaret sitesine sahip olmak olduğu anlaşılmıştır. Her gün yüz binlerce internet sitesi açılmakta ve şirketler sanal dünyada/dijital platformda e-ticaret pastasından payını artırmaktadır. 

Pandemi sürecinde bireyler zamanının büyük çoğunluğunu internette geçirdiği gibi ihtiyaçlarını  da web sitesi/e-ticaret sitesi/online alışveriş siteleri üzerinden karşılamak durumunda kaldılar. İnternetten alışveriş yapma alışkanlığı olmayan tüketiciler dahi  e-ticaret siteleri üzerinden online alışveriş deneyimine sahip oldular.

Pandemi dışında da bir çok sebeple web sitesie-ticaret sitelerinden alışveriş alışkanlığının katlanarak arttığı ortadadır. Bireylerin her türlü ihtiyacını karşılamak için e-ticaret üzerinden alışveriş eğilimi bundan sonraki yıllarda da artarak devam edeceği herkesin malumudur.

Bu nedenle ticari gelişmelere ve değişen tüketici alışkanlıklarına ayak uydurmak için işletme ve girişimcilerin e-ticaret sitesi/online alışveriş sitesi açma noktasında tereddüt etmeleri zaman ve kazanç kaybından başka bir şey değildir.

Her geçen gün büyümeye devam eden e-ticaret kazanç hacminden payını almak isteyen işletme ve girişimcilerin e-ticaret sitesi/online alışveriş sitesi açmak için harekete geçmelidir.

Her alanda olduğu gibi e-ticaret sitesi kurmak da uzmanlık, bilgi ve deneyim gerektirir. Bu nedenle e-ticaret sitesi ile dijital dünyaya doğru ve emin adımlarla girmek için alanında uzman ve deneyim sahibi ihtiyaçlarınıza cevap verecek ekiple anlaşmanız doğru olacaktır.

Sizi hedefinize götürecek iyi bir web sitesi/e-ticaret sitesi/online mağaza için olmazsa olmazlardan olan seo, google sıralama, e-ticaret ödeme yöntemleri ,hediye kuponu, indirim kuponu, logo tasarım, kargo takip sistemi, e-sipariş yönetimi, stok yönetimi, sosyal medya çalışmaları ve daha fazlası için bizimle iletişime geçin.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: