E-Ticarete Yatırım Yaparsam Kazanır mıyım?

Dünyada her geçen gün yaygınlaşan ve artan e-ticaret hacmi, özellikle salgın sürecinde online alışveriş yapma alışkanlığının sıçrama yaptığını açıkça göstermekte.

Ülkemizde eticaret.gov.tr  bilgi platformunda yayımlanan açıklama da; “Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, geçen yıl itibarıyla Türkiye’de e-ticaret hacminin 2019 yılına göre yüzde 66 artış göstererek 226 milyar 200 milyon liraya yükseldiğini belirterek, “e-ticaret hacminin genel ticarete oranı 2019 yılında yüzde 9,8 iken, 2020 yılında 5,9 puan artışla ortalama yüzde 15,7’ye çıkmıştır” dedi (kaynak:  https://www.eticaret.gov.tr/haberler/10040/detay)(alıntıdır) yer aldığı üzere ülkemizdeki resmi platformlarda da e ticaret eğiliminin artışına  önemle işaret edilmekte.

Online satışlardaki artış eğiliminin devam edeceği kaçınılmaz bir gerçek olması sebebi ile pazarda varlığını sürdürmek isteyen girişimcilerin e-ticaret altyapılarını güçlendirmelerinin önemi ortaya çıkmaktadır.

E-ticaret pazarı daha çok şeffaflığı gerektirdiğinden alışverişin kalitesini ve e-ticaret hacmini artırmakta büyük rol oynuyor. Bu nedenlerle adı bilinmeyen bir markanın bile e-ticaret sitesini doğru kurgulaması halinde e-ticaret dünyasında yükselme ve başarılı olma şansı çok yüksek.

Hâlihazırda günlük ziyaretçi sayıları 200 binleri aşan e-ticaret firmaları dahi pazarda yerini korumak ve daha da ileriye taşımak için e-ticaret alt yapılarını güçlendirmeye devam etmedirler.

Yapılan araştırmalar bireylerin zaman yetersizliği, çok sayıda alternatifi bir arada ve kaliteyi uygun fiyata bulma isteği gibi nedenlerden dolayı internet üzerinden e-ticaret sitelerinden online alışveriş eğiliminin arttığını göstermekte.

Tüketicilerin ihtiyacı olan alışverişi yapmak üzere zaman ayırıp gittiği mağaza içinde yer alabilecek seçenek sayısı oldukça kısıtlı olmakla birlikte e-ticaret alışveriş sitesinde sayısız seçenekler yer alabiliyor.

Alışveriş için fiziksel mağazalar veya alışveriş merkezleri arası koşuşturmaca yorucu olduğu gibi zaman harcamayı da gerektiriyor ki büyük şehirlerde bu durum oldukça yorucu ve zaman kaybına neden oluyor.

İnternet ortamında kısa bir sürede tüm Türkiye genelinde hatta uluslar arası online satış platformlarında sayısız seçeneği inceleyerek alışveriş yapmak mümkün.

Çok sayıda sıralayabileceğimiz nedenlerle günümüzde tüketiciler açısından e-ticaret sitelerinden daha kısa zamanda ve çok seçenek arasından online güvenli alışveriş yapmak daha cazip hale gelmekte. Bir firmanın fiziksel mağazasında beğendiği ürünü yine aynı firmaya ait olan e-ticaret sitesinden daha indirimli alabilmenin tüketiciler için ne kadar cazip olacağı kolaylıkla tahmin edilebilir.

Bu durum ise ticaret yapan firmalar açısından fiziksel mağazanın yanı sıra e-ticaret üzerinden yaptıkları satışlarla kazançlarını artırmak için kıymetli bir fırsat oluşturmakta.

e-ticarete yeni başlayacaklar için işinize ve ihtiyacınıza özel e-ticaret sitesini uzman ve deneyimli ekibimizle tasarlıyor, e-ticaret sitenizi satışa hazır halde teslim ediyoruz. Web sitesi, e-ticaret sitesi hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgileri web sitemizde bulabilirsiniz.

Sizi hedefinize götürecek iyi bir web sitesi/e-ticaret sitesi/online magaza için olmazsa olmazlardan olan seo, google sıralama,e-ticaret ödeme yöntemleri ,hediye kuponu, indirim kuponu,logo tasarım,kargo takip sistemi,e-sipariş yönetimi, stok yönetimi, sosyal medya çalışmaları ve daha fazlası için bizimle iletişime geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.