Web Site Hizmet Detay

Web Sitesi ve E-Ticaret Sitesi Hizmet Kalemlerimiz

       Bir web sitesi/e-ticaret sitesi tasarımın da siteniz ile ilgili yaptığımız ve sizin de web sitesi/e-ticaret sitesi sahibi olarak bilmenizde fayda olan teknik hususları mümkün olduğunca teknik kelimeler kullanmadan izah etmeye çalıştık. Bu sayfamızda bir web sitesi/e-ticaret sitesi yaptırmaya karar verdiğinizde tasarımcınızdan neler istemeniz gerektiğini bilmiş olursunuz. Mevcut bir web siteniz/e-ticaret siteniz var ise aşağıdaki listede bulunan hususlarla karşılaştırarak aldığınız hizmetin ve yaptırdığınız web sitesi/e-ticaret sitesinin kalitesini anlamış olursunuz. Böylece aksayan veya eksik hususlar varsa zaman kaybetmeden düzeltilmesi yoluna gidebilirsiniz. Bu da size yıllarca bekleyip google sıralamasında üste çıkmadığınızda araştıracağınız nedenleri yolun başında tespit etmenize olanak tanır. 

Bu yazıda önce genel olarak web sitesi ve e-ticaret siteleri için yapılacak işlemler, sonra da e -ticaret sitelerine özel işlemler anlatılmıştır. Yani “Web Sitesi Hizmetleri”  başlığı altında yazılan hususlar hem web sitesi hem de e-ticaret siteleri için geçerlidir. 

A-Web Sitesi Hizmetleri

Mobil Uyumlu Tasarım

Tüm web sitelerimiz ve e-ticaret sitelerimiz mobil ve tablete göre uyumlu çalışacak şekilde flexible (esnek) olarak tasarlanmaktadır. Bunun size kazandırdığı avantaj ise şöyledir.  E ticaret sitenizin mobil uygulaması olmasını istediğinizde en azından çok bilinen dört ayrı mobil işletim sistemi için de ayrı ayrı uygulama geliştirilmesi gerekmektedir. (IOS, Android, Harmony, Windows Mobile). Mobil uyumlu web sitesi özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeleri bu ağır yükün altından kurtarmaktadır. Sizin ürün ve hizmetlerinizle ilgilenen herkes ister bilgisayardan, ister telefondan veya tabletten web sitenize ulaşmış olsun, en şık bir şekilde ürün ve hizmetlerinizi görebilecektir. 

E-Ticaret Uyumlu PRO Tema Kurulumu

Günümüzde web siteleri/e-ticaret siteleri çok büyük oranda hazır şablonlar (temalar)  üzerinden yapılmaktadır. Bunlar piyasada ücretli olarak (pro) satılmakla beraber kısıtlanmış ücretsiz versiyonları da bulunmaktadır. Bizler dunyanette web tasarım firması olarak tüm tasarımlarımızda en çok tercih edilen ücretli temaları kullanmaktayız. Bu temalar standart hizmetlerimiz içindedir.

SEO Uyumlu Tasarım

SEO, search engine optimization yani arama motoru optimizasyonu,  daha açık bir ifadeyle bir web sitesinin veya e ticaret sitesinin Google ve diğer arama motorları aramalarında üst sıralarda çıkmasını ifade eder. İyi bir web sitesi veya e ticaret sitesinin en temel özelliklerinden biri de internetteki aramalarda görünür olmasıdır. SEO için teknik olarak iki yüz kadar parametre bulunmaktadır ve bunların çok büyük kısmı sitenin tasarımı ile alakalıdır. Web sitenizin veya e-ticaret sitenizin zaman içinde hızlı bir şekilde üst sıralara çıkabilmesi için altyapısının SEO uyumlu olması gerekmektedir. Tüm web site ve e-ticaret sitelerimizi SEO uyumlu olarak inşa ediyoruz. 

SEO (arama motorlarında üst sıralara taşıma çalışmaları)

SEO uyumlu olarak tasarlanmış iyi bir web sitesi veya e-ticaret sitesinin zamanla hızlı bir şekilde rakiplerin önüne geçmesi için süreç içinde yapılması gereken işlemler vardır. Bunlara örnek olarak 

1- Web sitesini sürekli güncel tutmak. (Tema ve eklentileri güncellemek, veritabanı ve PHP sürümlerini güncellemek)

2- Özgün makaleler, video ve resimler yüklemek ve bunu da süreç içinde zaman zaman tekrarlamak gerekmektedir. Arama motorları zaman zaman web sitesini dolaşmakta ve yeni içerik veya ürün eklenip eklenmediğini kontrol etmektedir. Sürekli ilgilenilen ve içerik girilen web sitesi veya e ticaret sitesi google’nin gözünde daha değerlidir ve daha çok puan almaktadır. 

3-Youtube kanalı ve içerikleri (Youtube Google’nin bir şiftketi olduğundan web siteniz için oluşturulmuş youtube kanalı ve videolarından da sitenize puan vermektedir.)

4-Ziyaretçi sayısı. Google ve arama motorlarının bir siteyi puanlarken dikkat ettikleri parametrelerden birisi de web sitesine veya e-ticaret sitesine gelen ziyaretçi sayısıdır. Referanslı, direkt ve organik olarak web sitenize sürekli ziyaretçi gönderme altyapımız bulunmaktadır. Üç aylık ücretsiz destekten sonra opsiyonel olarak desteğimiz devam etmektedir. (Opsiyonlar;3 Ay, 6 Ay,12 Ay)** 

Anahtar Kelime Tespiti

Web sitenizde veya e-ticaret sitenizde bulunan ürün veya hizmetlerinizi arayan birisi google ve diğer arama motorlarında bir anahtar kelime yazarak google’nin listelediği en alakalı sonuçlar içinden tercih yapar. Örneğin çilingire ihtiyacı olan birisi  telefonundan “Keçiören Çilingir” yazar. İşte bu arama kelimelerine “Anahtar Kelime” denilmektedir. Bu kelimelerin çok iyi seçilmesi gerekmektedir. Ürün veya hizmetinizin niteliğine, lokal-ulusal veya evrensel olmasına göre değişiklik gösterecektir. Web sitenizin veya e ticaret sitenizin tasarımına başlamadan önce anahtar kelime seçiminize de yardımcı oluyoruz. 

SEO Uyumlu Makale

Web sitesi veya e-ticaret sitesinin anahtar kelimeleri de içeren güncel ve özgün makaleler içermesi SEO açısından önemlidir. Makale yazarken hem ziyaretçin sitede zaman geçirmesini sağlayacak nitelikte faydalı bilgiler içermesi ve hem de anlam bütünlüğünü ve akıcılığı bozmayacak şekilde anahtar kelimeler içermesi gerekmektedir.  Web sitenizin veya e ticaret sitenizin sunduğu ürün veya hizmet yelpazesi ve anahtar kelimelerine uygun olarak 3 adet makaleyi standart olarak sunuyoruz. 

SSL Sertifika Kurulumu

Bir web sitesinin veya e-ticaret sitesinin olmazsa olmazlarından birisi de SSL sertifikasıdır. E ticaret sitesinde banka ile ödeme yöntemlerinde zorunlu olan bu sertifika tüm web sitelerinde SEO için olumlu puan kazandırmakta ve ziyaretçilerinizin de size güvenmesini sağlamaktadır. SSL sertifikası kurulu olmayan bir web sitesine girdiğinizde adres çubuğunda “Güvenli değil” yazısı veya işareti görürüsünüz.  Web siteniz için en uygun SSL sertifikasını standart olarak kuruyoruz.

E-Posta, SMTP Kurulumu

E-posta, web sitenizdeki iletişim formlarında, üyeliklerde ve e ticaret ile ilgili müşteri bilgilendirmelerinde hayati önem taşımaktadır. Müşteriniz web sitesi üzerinden sipariş verdiğinde sistem otomatik e-posta ile hem sizi hem müşteriyi siparişin alındığı ve sipariş detayları ile ilgili olarak bilgilendirmektedir. Ayrıca kurumsallık açısından domain uzantılı bir e-postanızın olması da daha prestijlidir. Örneğin web sitenizin adı dunyanette.com iste web siteniz info@dunyanette.com şeklinde olacaktır. Tüm bu e posta ayarlarını web sitesi/e ticaret sitesi hizmetlerimizde ücretsiz kuruyoruz. 

Web Sitenize Özel Görsellerin Hazırlanması

İyi bir web sitesinde ve e-ticaret sitesinde, ürün ve hizmetlerinizin görsel kalitesi hayati önemdedir.  Ürün ve hizmetlerinizi inceleyen potansiyel müşterinizin, yazılı açıklamalardan başka resim de karar vermesinden büyük rol oynamaktadır.   Web sitenizin veya e-ticaret sitenizin  orijinal, yüksek çözünürlüklü resimleri için ücretsiz danışmanlık hizmetimiz standart hizmetlerimizdendir.

Web Site Üyelik Modülü / Sosyal Medya İle Üyelik (Facebook ve Google İle login )

Ürün veya hizmetlerinizle ilgilenen müşterilerinizin web sitenize/e-ticaret sitenize üye olmadan sipariş vermesinin yanı sıra üye olarak da sipariş vermesi imkanı vardır. Müşteriniz üye olmak istediğinde Facebook ve Google ile kolayca üye olmasını ve bir dahaki girişinde da kolayca hesabına ulaşmasını sağlıyoruz. 

Kurumsal Sosyal Medya Hesapları Açma ve Siteye Bağlantı (İnstagram, Facebook, Youtoube Vb.)

Sosyal medya, satış/reklam ve marka bilinirliği açısından web sitenize/e-ticaret sitenize büyük katkılar sağlayabilmektedir. İyi bir web sitesi veya e-ticaret sitesi sosyal medyadaki güvenilirliğinizi da arttıracaktır.  Bu nedenle dijital satış ve pazarlamada sosyal medya artık bir nevi zorunluluk haline gelmiştir. Firmanız için web sitenizle/e-ticaret sitenizle aynı adı taşıyan facebook ve instagram hesaplarını açıp bunları da birbirine bağlıyoruz. Ayrıca web sitenizden de ulaşım linklerini ekliyoruz.  Youtube konusu için SEO başlığına bakınız.

Yorum Yönetimi Danışmanlığı

Müşteriyi web sitenize-e-ticaret sitenize çeken, özellikle e-ticaret siteniz de alışverişe ikna eden unsurlardan biri e-ticaret sitesi üzerinden verdiğiniz kaliteli dürüst satış hizmetini tescilleyen memnun müşteri yorumlarıdır.  E-ticaret siteniz ve sosyal medya araçları üzerinden (web sitesi, google haritalar, instagram, şikayet var vb.) gelecek olan olumlu/olumsuz müşteri yorumlarını, e-ticaret sitesi sahibi olarak samimi ve dürüst yanıtlamanız önemli olduğu gibi gelen eleştirileri de e-ticaretinize olumlu yansıtmanız,  ticaretinizi güçlendirecek faktörlerden biridir. Sosyal medya ve e ticaret sitenizin bağlantısını sağlıyoruz. sosyal ağlarınız ve e ticaret sitenizin  yönetimi konusunda eğitim veriyoruz. Üç aylık ücretsiz destektan sonra opsiyonel olarak desteğimiz devam etmektedir. (Opsiyonlar;3 Ay, 6 Ay,12 Ay)** 

Reklam ve Halkla İlişkiler Danışmanlığı

Web siteniz/e-ticaret siteniz üzerinden pazarladığınız ürün veya hizmetlerin çeşitli reklam ve halkla ilişkiler denilen PR çalışmalarına da ihtiyacı olacaktır. İş hacminize ve bütçenize göre yapılabilecek bir çok PR çalışması mevcuttur. 

 • Konvansiyonel  reklam denilen ulusal ve yerel TV/radyo kanallarına reklam verme, 
 • Sosyal medyada çekiliş ve kampanyalar düzenleme, 
 • Sosyal medya ve google ADS reklam verme, 
 • Özel gün ve bayramlarda kampanyalar ve indirimler yapma,  
 • Hedef müşteri kitlesini gözeterek yerel veya ulusal konularda sponsorluk yapma,
 • E-ticaret sitesinde kupon ve indirim kuponları düzenleme 
 • Youtube ve dïğer sosyal medya kanallarında influencer denilen, yüzbinlerce takipçisi olan kişi ve hesaplara reklam verme

vb. reklam ve PR konularında ilk üç ay ücretsiz olmak üzere opsiyonel desteğimizi ile yanınızdayız.  

Üç aylık ücretsiz destektan sonra opsiyonel olarak desteğimiz devam etmektedir. (Opsiyonlar;3 Ay, 6 Ay,12 Ay)**

Yedekleme Modülü Kurulumu

Web sitenizi / e-ticaret sitenizi son yedi günü ayrı ayrı otomaik yedekleyen hosting üzerinde barındırıyoruz. Ayrıca herhangi bir değişiklik ve güncellemede de FTP ile yedek alıp lokalde barındırıyoruz. web siteniz/e-ticaret siteniz her türlü olumsuzluğa karşı güvence altında olacaktır. 

Online Ürün Kataloğu

E-ticaret olmayan ve fakat ürün ve hizmetlerinizi sergilemek istediğiniz bir web sitenizin olmasını istediğinizde size 30 ürüne kadar ürün ve hizmet resmini online katalog olarak ekliyoruz. (Ürün Sayısına Göre Fiyatlandırılır, 30 Adete Kadar Ücretsizdir)

Hakkımızda ve S.S.S İçeriği Oluşturma

Prestijli iyi bir web sitesi/e-ticaret sitesinin sizi tanıtan ve ziyaretçiye güven veren sayfası “Hakkımızda” sayfasıdır. Kısa ve anlaşılır, sizi en iyi biçimde anlatan akıcı bir hakkımızda sayfası  sitenizin hakkıdır. Ayrıca pazarladığınız ürün veya hizmet hakkında tek bir sayfada en çok merak edilen soruları cevaplayan “sık sorulan sorular (SSS)” sayfası da ziyaretçinizin müşteriniz olmasını sağlayacaktır. 

Backlink ve Web Sitelerine Reklam Verme.

Google gibi arama motorları bir web sitesi/e-ticaret sitesinin diğer web sitelerinde linki olup olmamasına bakar. Google buna Penguen algoritması demiştir ve tıpkı bir futbol takımında en çok pas alan futbolcunun favori futbolcu alması gibi, ziyaretçi trafiği yoğun sitelerden link alan bir web sitesi/e-ticaret sitesinin puanını arttırır. Bu amaçla yapılacak web sitesi/e-ticaret sitenizi ortalama on web sitesi/e-ticaret sitesinde reklamını yayınlıyor ve ayrıca popüler sitelere backlink amaçlı link ekliyoruz. 

Üç aylık ücretsiz destektan sonra opsiyonel olarak desteğimiz devam etmektedir. (Opsiyonlar; 3 Ay, 6 Ay,12 Ay, süresiz)** 

Logo Tasarımı

İşletmeniz için tasarlanacak olan  logo dijital platformda yer alacak web sitesi/e-ticaret siteniz için de imza niteliği taşıyacağından size özel profesyonel logo tasarımları hizmetimize dahildir. Logo tasarımı konusunda daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Banner, Kartvizit Tasarımı

Web sitesi/e-ticaret sitenizin ilk izlenimini oluşturan, ziyaretçinin güven duyup diğer ürün veya sayfaları da görmesini sağlayan unsurların başında banner gelmekledir. 

Bu kimliği gerçek dünyada yansıtan da mevcut ve potansiyel müşterilerinize vereceğiniz kartvizitinizdir. Web sitenizi/e-ticaret sitenizi tasarlarken banneri ver kartvizitinizi de standart hizmetimiz içinde sunuyoruz. 

Google Analytics Kurulumu ve Eğitimi

Web sitenizi /e-ticaret sitenizi ziyaret eden kullanıcıların sayısı, demografik yapısı, yaş cinsiyet, ülke vb. birçok bilgiye ulaşabileceğiniz google analytics kurulumunu yapıyoruz. İster cepten ister webten sitenizin istatistiklerine ulaşmanızı sağlıyoruz.  Bu istatistikler size yol gösterici olacaktır. Web sitesi/e-ticaret siteniz en çok hangi günlerde, hangi saatlerde, hangi yaş grubu ve hangi cinsiyetçe ziyaret edilmiş bilmenizi ve buna göre kampanyalar oluşturmanızı sağlar. Kısacası hedef kitlenizi tanımanızı ve davranışlarını gözlemlemenize imkan tanır. Google analytics kullanım eğitimi standart hizmetlerimiz içindedir.

Google Haritalarda Kurumsal Kimlikle Konum Oluşturma

Google Haritalarda kurumsal kimlik ile işaretlenmeniz önemlidir. Ziyaretçilerinizi fiziksel mekanınızı daha kolay bulmasına ve güven duygusunun artmasına yardımcı olur. Ayrıca google haritalarda bulunmak yakın çevrenizdeki  müşterilerinizin daha uzakta rakibinize gitmesini veya hizmet almak için rakibinizi çağırmasını önlemiş olur. Tabirci caiz ise burnunuzun dibindeki bir müşteriyi uzaktaki rakibinize kaptırmamış olursunuz. Google Haritalarda kurumsal kimlik oluşturma standart hizmetlerimiz içindedir. 

Google My Business Sayfası Açma

Google My Business yani Google Benim İşletmem sizi google haritalarla bağlantılı olarak bir sayfalık ürün ve hizmet tanıtımı yapmanızı sağlayan ücretsiz bir web sayfasıdır. Buraya ulaşan potansiyel müşterilerinizin hakkınızda bilgi sahibi olması, iletişim bilgileriniz ile web sitesi/e-ticaret sitenize yönlendirilmesi açısından önemlidir. Google Benim İşletmem sayfanız standart hizmetlerimiz içindedir. 

Google, Yandeks, Bing Arama Motoru Bağlantıları

Google başta olmak üzere popüler arama motorlarına kayıt yapılıp web sitesi/e-ticaret sitenizin SEO sunu (internette üst sıralara çıkarma) hızlandırıyor ve istatistikleri sislerinde izlemenizi sağlıyoruz. 

Arama motorları entegrasyonu standart hizmetlerimiz içindedir. 

Google Search Console Bağlantısı Kurulumu

Google Search Console, yani Google Arama Konsolu, Google Analyticsten farklı olarak site link ağacını bağladığınız ve site içi performansı ölçmenize imkan tanıyan bir google ürünüdür. Her web sitesi/e-ticaret sitesi mutlaka bağlanması gerekmektedir.

Web Stiesi /E-Ticaret Sitesi Güncelleme ve Bakımı

İyi bir web sitesi hem site sağlığı açısından sürekli güncelleme ve yedekleme gerektirmektedir. Peryodik olarak programları güncellenen ve yedeklenen bir site çökmelere, donmalara ve tutarsız yanıtlara sebep olmaz. Ayrıca zaman zaman içine yeni ürünler veya bilgiler eklemek te hem ziyaretçileriniz hem de google açısından SEO değeri kazandırır. Google ve diğer arama motorları web sitesinin/e-ticaret sitesinin programsal ve içerik olarak güncelliğini kontrol etmekte ve ona göre puanlamaktadır. Sürekli güncel tutulan web sitesi google sıralama ölçütlerinden önemli bir tanesine sahip demektir. 

Üç aylık ücretsiz destekten sonra opsiyonel olarak desteğimiz devam etmektedir. (Opsiyonlar; 3 Ay, 6 Ay,12 Ay)** 

Günlük, Haftalık, Aylık Yedekleme

Web sitenizi/e-ticaret sitenizi yedeklemek bir nevi sigortalamaktır. Sitenizin başına bir şey geldiğinde yedeğiniz siteyi aynıyla yeniden ayağa kaldırmanızı sağlar. Hosting firmaları wordpress hostinglerde son yedi günü otomatik yedeklediği gibi, otomatik yedekleme yapan eklentiler de mevcuttur. Ayrıca bu yedeklerin manuel olarak da alınıp lokale aktarılmasında büyük yarar vardır. Siteniz hosting kaynaklı bir zarara uğradığında veya hosting yenilemesi unutulduğunda siteniz tamamen elden gidebilir. Web sitenizi/e-ticaret sitenizi hem son yedi gün olarak hostingde hem de veri girişine bağlı olarak maximum on beş gün arayla lokale yedekliyoruz. Yani kendi bilgisayarımıza da aktarıyoruz. Buz hizmette wordpress sitenin hosting firması tarafından yedeklenmesi dışında harici yedekleme hizmetinde üç aylık ücretsiz destekten sonra opsiyonel olarak desteğimiz devam etmektedir. (Opsiyonlar; 3 Ay, 6 Ay,12 Ay)** 

B-E Ticaret Sitesi Hizmetleri (web sitesi hizmetlerine ek olarak)

E-Ticaret Unsurları (Mesafeli Satış Sözleşmesi, Gizlilik Ve Güvenlik Politikası, İade Koşulları )

Web sitenizin/e-ticaret sitenizin ihtiyaç duyacağı tüm sözleşmeler, uzaktan satış, güvenlik ve gizlilik, iptal ve iade koşulları gibi sözleşmeler standart web sitesi/e-ticaret sitesi hizmetlerimiz içindedir.

Ödeme Yöntemleri Modülü (Kapıda Ödeme, Havale, EFT, Kredi Kartı, Sanal Kart, Paypal, Çekle Ödeme Vb.)

E-ticaret sitesinde önemli hususlardan birisi de ödeme yöntemleridir. Banka banka dolaşmanıza gerek kalmadan doğrudan kredi kartı ile peşin/taksitli satış yapabileceğiniz  ödeme modülü dahil, kapıda ödeme ve banka havalesi ile ödeme gibi yöntemlerinin sitenizde hazır hale getirmekteyiz. Mesafeli satış sözleşmesi, gizlilik ve güvenlik politikası, iade koşulları gibi e ticaret unsurları da sitenize eklenmektedir. İşletme olarak varsa anlaşmalı bankalarınızla entegrasyonunuzun yapılmasını sağlıyoruz.

Sanal Pos Kurulumu (Kredi Kartı İle Peşin/Taksitli Satış)

E-Ticaret sitenizde ürün veya hizmetinizi sipariş veren müşterinizin  ödeme yapması tercihiniz olan bütün ödeme yöntemleri ile mümkündür.

 • Kredi kartı + sanal kart ile  taksitli olarak, 
 • Havale/EFT,
 • Kapıda ödeme ve

diğer tüm ödeme seçenekleri ile ödeme almanıza imkan tanıyan altyapıyı standart hizmetlerimiz içinde sunuyoruz.  

Ürünlerinize Özel Hesaplama (Adet, M2, Kg, M Tül, Lt, Hacim Vb.)

E-Ticaret sitenizde sattığınız ürünler her zaman adet olarak satılmayabilir. Bu durumda müşteri sipariş verirken ölçü ve nitelik belirtmek isteyecektir.

 • Ürünlerin niteliğine ve niceliğine göre 
 • Metre hesabı, 
 • Kilogram Hesabı, 
 • Litre Hesabı, 
 • Alan Hesabı, 
 • Hacim Hesabı
 • Koli Hesabı
 • Metrekare Hesabı
 • Perdede En x Boy x Pile Hesabı

ve ürününüze göre bütün hesaplamaları yaptırıyoruz.

Tüm hesaplamalarda aynı nitelik ve fiyatta olan ürünleri renk, desen vb. durumlarına göre varyasyon yapıyoruz. 

Kişinin perde, ahşap veya karo gibi kendi ölçüsünü nasıl tespit edeceğini de resim ve yazılarla anlatan makaleler yazıyoruz. 

Örneğin perde siparişi verecek bir müşteriniz evde perde ölçüsünü nasıl alacağını bilmiyor olabilir. E-ticaret sitenizde perde ölçüsü alam ile ilgili makalemiz müşterinin bu bilgiyi aramak için başka siteye gitmesini engelleyecektir.

Ürün niteliğinize göre yapılacak hesaplama sistemi standart e-ticaret hizmetlerimiz içindedir.

Varyasyonlu Ürün Ekleme (Lt, Renk, Desen, En, Boy, Perde Pile Vb.)

E-ticaret sitenizde sattığınız ürünleriniz fiyat ve nitelik olarak aynı ürün grubunda olmakla beraber renk, desen v.b bazı farklılıklar olabilir. Bu durumda ürünleri varyasyonlu yapıyoruz. Müşteriniz e-ticaret sitenizde ürün detaylarına girdiğinde ürünü renk ve niteliğine göre seçebilecektir. Ürünlerde varyayson standart hizmetlerimiz içindedir. 

Stok Yönetim Modülü Kurulumu

E-ticaret sitenizin  stok yönetiminde yapabilecekleriniz şunlardır.

 • Müşteriye  stok miktarını gösterme
 • Stokta olmaya ürün veya hizmetin satışını durdurma veya satışa devam etme. 
 • Kritik stok miktarı uyarısı
 • Stok durumunu kapatma ve sınırsız satış yapma
 • Stok durumuna göre isterseniz tek siparişte tek ürün satma birden çok satışı  engelleme
 • Fiyatları döviz olarak girip müşteriye TL olarak gösterme ve TL olarak satış yapma (Dövize endeksli otomatik güncellenen fiyatlar)
 • Dışarıya toplu ürün aktarma
 • Stoktaki toplam ürün miktarını takip etme.

E-ticaret sitenizdeki stok yönetim hizmetleri standart e-ticaret hizmetlerimiz içindedir.

Kargo Yönetim Modülü Kurulumu (Kargoya Verildi, Kargo Takip Bilgileri Otomatik E-Posta Gönderimi)

Tamamlanan ve kargoya verilen siparişleriniz kapatırken kargo takip numarasını sisteme girerek hem sipariş tamamlandı bilgisinin hem de kargo takip numarası ve linkinin müşteriye otomatik mail ile iletilmesini sağlıyoruz. Tüm kargo firmaları ve PTT kargo ile gönderilerinizi girebilirsiniz. 

Kargo takip yönetim modülü e-ticaret sitesi standart hizmetleri içindedir.

Sipariş Yönetimi Modülü Kurulumu ve Eğitimi

E-ticaret sitenizde aldığınız siparişleri yönetmek artık çok kolay, otomatik bilgi mailleri ile modül size tek tıklamayla siparişi hazırlanıyor, tamamlandı ve kargoya verildi durumuna almanızı sağlıyor. Ayrıca sipaiş iptali ve para iadesi de tek tıklamakla mümkündür.  

Sipariş yönetim modülü ve kullanım eğitimi standart web sitesi/e-ticaret sitesi hizmetlerimiz içindedir.

Sipariş Bildirim Modülü Kurulumu

E-ticaret sitesi üzerinden sipariş aldığınızda bunu hem açık olan pcnizden tıpkı yemek sepeti gibi sesi olarak haberdar olacaksınız. Ayrıca  e-posta olarak ve özel uygulama üzerinden cep telefonunuza da sesli ve titreşimli olarak bildirim gelecektir. 

Bu bildirimlerde sipariş detayları ve müşteri bilgileri bulunacaktır. 

Siparişin başarılı bir şekilde alındığı bilgisi siparişi veren müşteriye de e-posta yoluyla bildirilecektir.

Tüm bu sipariş bildirimleri standart e-ticaret sitesi hizmetlerimiz içindedir. 

Ürün Resimleri Ve Açıklamaları Girme (Ürün Sayısı Ve Varyasyona Göre Fiyatlandırılır, 30 Ürün Ücretsizdir)

E-Ticaret sitesi ürün resimlerini boyutlandırma, photoshop, ürünlerin e-ticaret üzerinden satışı için gerekli tüm özelliklerini girme, açıklama girme,   ürün çeşitliliğini kategorilere göre tanzim edilerek tanımlanması gibi çok sayıda kaleme sahip işlemleri e-ticaret siteniz için uygulamaktayız.

Online alışverişte müşteriyi ikna eden en önemli şeylerin başında ürün resminin kalitesi ve açıklamalarıdır. Ürünlerinizin resimlerini tek tek boyutlandırıp, detaylı ürün açıklamaları ile birlikte sitenize girmekteyiz

Ürün Resimlerini Özel Filigranlı Hazırlanması

Ürünlerinizi resimlerinde filigran bulunması da resimlerinizin orijinalliği ve firmanızın güvenirliği konusunda müşterilerinize güven duygusu verecektir. Sisteme girdiğimiz tüm resimlere filigran ekleyerek rakiplerinizle aranızdaki farkı ortaya koymanıza yardım ediyoruz. 

Ürün Yorumları Ve Puanlama Sistemi Kurulumu

Ürünlere yapılan yorumlar diğer müşterilerin en çok dikkat ettiği hususlardandır.  Her ürün ve yazı için hızlı üyelikle yorum yapma imkanın müşterilerinize sağlıyoruz. Ayarca ürünler yıldızlı puanlama sistemi de standart hizmetlerimiz içindedir.

E-Ticaret Kupon Kullanım Özelliği Ekleme

Online alışveriş yapan kullanıcılara sonraki alışverişlerinde kullanmak üzere indirim kuponu vermek isteyebilirsiniz. Böylece hem müşteri sadakatinin devamlılığını sağlar hem de yeni müşteriler kazanabilirsiniz. E Ticaret sitenizde arzu etmeniz durumunda kupon kullanımı sağlamaktayız. 

E-Ticaret Kupon Oluşturma

E-ticaret sitesinin olmazsa olmazlarından olan indirim kuponları, satış arttırmanın ve müşteri sadakati sağlamanın en iyi yollarından biridir. 

E-ticaret sitenizde indirim ve hediye kuponu kullanımı kupon sayısına göre fiyatlandırılır.

Dövize Endeksli Otomatik Fiyat Güncelleme Modülü

Dövize endeksli aldığınız ürünlerin fiyatlarını döviz bazında sürekli güncelleme oldukça yorucu olacaktır. 

Sizler için dövize endeksli fiyat girme modülü kuruyoruz. 

Örneğin ürün fiyatını arka planda USD (Amerikan Doları) olarak girdiğinizde sistem ürünün fiyatını müşterilerinize dolar kuru üzerinden TL olarak gösterecektir.  Bu da standart  e-ticaret hizmetlerimiz içindedir.

E-Ticaret Sitesinin Pazaryerlerine Entegrasyonu

Dilediğinizde e-ticaret sitenizi pazar yeri tabir edilen n11, hepsiburda, trendyol gibi sitelere ve cimri gibi fiyat listeleyen sitelere entegre ederiz. Bu modül için entegre edilen siteye göre ayrıca program alınacaktır. 

Bu sayede kendi e-ticaret sitenize girdiğiniz ürünler bu sitelerde de otomatik yayına girecektir. 

Modül ücreti haricinde bu hizmet standart e-ticaret sitesi hizmetlerimiz içindedir. 

E-Fatura Modülü

E-ticaret siteniz için istediğiniz formatta fatura basma, müşteriye e-posta ile gönderme modülü de modül ücreti haricinde standart e-ticaret hizmetlerimiz içindedir.

** Opsiyonlu Hizmetler İş Tesliminden İtibaren 3 Ay Ücretsizdir, Sonrasında Seçilen Opsiyona Göre Ücretlendirilir.