SEO Nedir?, Ne İşe Yarar?

E-ticaret sitesine sahip olmak gelişmelere ayak uydurma noktasında önemli bir adım olsa da yeterli değildir. E-ticaret sitesi/online alışveriş sitesinin beklenen satış hacmine ulaşması için ilgili aramalarda görünür olması ilk sayfalarda çıkması gerekmektedir.

Tüketiciler istediği ürün veya hizmeti arama motorlarında aradığında arama sonuçlarında çıkan sonuçlarda ilk sayfalarda yer alan e-ticaret sitesi/online alışveriş sitelerinden satın almak eğilimindedirler.

Bilinçli tüketiciler arama sonuçlarında baştaki reklam verenlerden değil  en başlarda yer alan güvenilir, anlaşılır, pozitif yorumlara sahip ve en çok ziyaret edilen web sitesi/e-ticaret sitelerinden satın alma yoluna gitmekteler.

Her geçen gün daha çok sayıda insan alacağı mal veya hizmeti önce Google motorlarında ilk sayfalarda görünür olmaktır.

Dijital ortamda varlığınızı etkin ve sürekli kılabilmek için internet arama sonuçlarında görünür olmanız ve ön sıralarda çıkmanız için sürekli SEO (Search Engine Optimization-arama motoru optimizasyonu) çalışması yapılması gerekmektedir. 

SEO Nedir ve Ne İşe Yarar?

Sayıları 1,3 milyar üzerinde web sitesi/e-ticaret sitesi içinde sizin işletmenize ait web sitesi/e-ticaret  sitesinin arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkmasını nasıl sağlarsınız? 

Kısaca SEO, sitenize gelen trafiğin miktarını ve kalitesini artırmaya yardımcı olan bir pazarlama tekniği olarak tanımlanabilir. 

SEO (Search Engine Optimization-arama motoru optimizasyonu), Google aramalarında daha üst sıralarda yer almak ve çeşitli arama sorgularından sitenizi ziyaret eden insanların sayısını  artırmak (organik trafik elde etmek)için atılması gereken  bir dizi adımı açıklar.

web sitesi/e ticaret sitenizin doğru kurgulanmasından başlayanbu adımlar sabırla takip edildiğinde web sitesi/e ticaret sitenizin arama motorlarında  SEO sonuçlarında mükemmel sonuçlar elde edilebilmektedir.

Hangi Faktörler SEO’yu Etkiler?

Bir kullanıcı Google gibi bir arama motorunda bir terim aradığında, arama motoru SEO ilkelerini en iyi benimseyen web sitelerinden başlayarak kullanıcıya ilgili siteleri listeler. 

Bunun temel nedeni, arama motorlarının her web sitesinde/e-ticaret sitesinde ki bilgileri ve internette bulabileceğiniz her türlü içeriği toplayan gelişmiş algoritmalar kullanmasıdır.

İyi bir SEO için iki yüz civarında parametre vardır. Bunların içinde bilinmesi gereken en önemli iki parametre yeterli özgün içerik ve ziyaretçi sayısıdır. 

Web Sitenizi/e-ticaret sitenizi ziyaret eden kullanıcının SEO yükseltmeye etki etmesi için sitenizde zaman geçirmesi için işiniz ile ilgili, özgün ve anlaşılır içerikler üretilmesi gerekmektedir. 

Bu nedenle  Ankara web site tasarımında görsellik kadar, kaliteli içerik de önem arz etmektedir.

E-ticaret siteniz-web sitenizin arama sonuçlarında ön sıralarda çıkması için SEO(Search Engine Optimization-arama motoru optimizasyonu) çalışmasında uzman ekibimizle yapıyoruz.

Sizi hedefinize götürecek iyi bir web sitesi/e-ticaret sitesi/online magaza için olmazsa olmazlardan olan seo, google sıralama,e-ticaret ödeme yöntemleri ,hediye kuponu, indirim kuponu,logo tasarım,kargo takip sistemi,e-sipariş yönetimi, stok yönetimi, sosyal medya çalışmaları ve daha fazlası için bizimle iletişime geçin.

seo-google sıralama-web sitesi
seo google sıralama
SEO Search engine optimization

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: